Nowa możliwość płatności w strefie płatnego parkowania na drogach powiatowych w Krotoszynie

Już od 02 listopada 2023 kierowcy w Krotoszynie, będą mogli skorzystać z nowej formy wnoszenia opłat w Strefie Płatnego Parkowania. W tym dniu w mieście uruchomiony zostanie System mPay.

mPay stanowi wygodną i nowoczesną alternatywę dla tradycyjnego zakupu biletów parkingowego. Daje to kierowcy możliwość zakupu biletu zawsze i wszędzie (24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu) bez konieczności szukania parkomatu czy posiadania gotówki na jego zakup.

System jest dostępny we wszystkich sieciach komórkowych, zarówno dla numerów z abonamentem jak i na kartę. Wszystko czego potrzebuje użytkownik, to telefon komórkowy z zainstalowaną bezpłatną aplikacją oraz dostępem do Internetu.

Aby korzystać z mPay należy pobrać aplikację ze stronę m.mobilet.pl lub z dedykowanego sklepu z aplikacjami w telefonie. Podczas pierwszego uruchomienia konieczne jest przeprowadzenie krótkiej rejestracji, doładowanie konta dowolną kwotą i już możemy kupować bilety.

mPay działa na zasadzie elektronicznej portmonetki – przedpłata (prepaid) na indywidualny rachunek mPay, otrzymany podczas rejestracji. Aby dokonać wpłaty na konto Użytkownik może skorzystać z tradycyjnego przelewu bankowego, karty kredytowej, lub ekspresowego zasilenia poprzez stronę internetową lub bezpośrednio z aplikacji mobilnej.

Dzięki intuicyjnej obsłudze, zakup jest bardzo prosty.

Po zatwierdzeniu wybranych parametrów system łączy się z serwerem za pomocą Internetu, a my otrzymujemy aktywny bilet, który jest potwierdzeniem prawidłowo wniesionej opłaty.

W systemie mPay nie pobiera się żadnych dodatkowych opłat. W zależności od taryfy operatora komórkowego użytkownik może ponosić jedynie dodatkowy koszt połączenia telefonu z Internetem.